Uzdatnianie wody w domu

Jakość wody, która płynie w naszych kranach, bywa, że pozostawia dużo do życzenia. Zła jakość wody nie tylko wpływa na jej smak i zapach, ale również na stan urządzeń, w których jej używamy. Czajnik, pralka, armatura, a nawet czasem żółte plamy na wypranej odzieży, to wszystko może być wynikiem złej jakości wody. Czy istnieją zatem sposoby na jej poprawę?

W gospodarstwie domowy zazwyczaj mamy do czynienia z wodą o zbyt dużej ilości związków magnezu oraz żelaza. Nie tylko pogarszają one parametry wody, ale również wpływają na jej smak i zapach. To właśnie one są odpowiedzialne za wytrącanie się żółtego osadu na urządzeniach sanitarnych i armaturze. W najgorszych wypadkach prowadzą również do zatkania się rurociągów. Kolejnym problemem, z jakim zazwyczaj się borykamy, jeśli chodzi o jakość wody płynącej w naszej instalacji to jej zbytnia twardość. Stopień twardości wody zależy od zawartości w niej soli wapnia i magnezu lub siarczanów, azotanów, chlorków czy krzemianów. Te ostatnie w połączeniu z wapniem i magnezem tworzą związki będące widoczne jako np. kamień na dnie czajnika czy oleiste plamy na herbacie. Dodatkowo twardość wody ma wpływ na ilość detergentów, które musimy użyć przy okazji sprzątania domu czy prania odzieży. Powoduje również potrzebę większego zużycia środków higieny i kosmetyków takich jak mydło czy szampon do włosów. Ponadto twarda woda nie jest obojętna dla naszego zdrowia. Powoduje podrażnienie i wysuszenie skóry, a także obniża wartości odżywcze potraw, które są w niej przygotowywane.

Uzdatnianie wody w domu

Filtr do wody do domu

Ze względu na negatywny wpływ złej jakości wody na tak wiele aspektów naszego życia, uzdatnianie wody w domu wydaje się koniecznością. Odpowiedni filtr do wody do domu nie tylko poprawi jej walory zapachowe i smakowe, ale również pozwoli chronić urządzenia domowe i armaturę. Biorąc pod uwagę również zalety jej zmiękczania, idealnym rozwiązaniem może być np. zmiękczacz jednokolumnowy, który spełni wszystkie potrzebne funkcje. Będzie to inwestycja mająca pozytywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i finanse (mniejsze zużycie detergentów, środków higieny, kosmetyków, dłuższa żywotność urządzeń domowych).

filtr do wody do domu